Upomínkové zvonky - nabídka farnosti Kostelec na Hané

V letošním roce budou pro náš kostel sv. Jakuba Staršího pořízeny dva nové zvony, které spolu s tím stávajícím vytvoří zvonovou sestavu, odpovídající té, jakou míval v minulosti.

Dodavatel zvonů, kterým je firma Umělecké zvonařství Dytrychová s.r.o. z Brodku u Přerova,  nabízí v souvislosti s tím zhotovení malých zvonků pro upomínku na tuto mimořádnou událost.

Jednalo by se o originální kusy vyrobené v omezeném počtu jen pro tuto příležitost. Zvonky vysoké 7.5 cm budou odlity z kvalitního zvonařského bronzu, což zaručí jejich jedinečný zvuk. Budou vyzdobeny dvěma reliéfy (stejnými jako na menším z nově pořizovaných zvonů – tedy vyobrazením sv. Cyrila a Metoděje a kříže z období Velké Moravy) a nápisem NOVÉ ZVONY ˑ KOSTELEC NA HANÉ 2019. Ke každému zvonku obdrží zájemce certifikát pravosti a dárkovou krabičku. Pro představu je možno prohlédnout si podobný zvonek v kostele u nových zvonů.

 

Cena zvonků :  600 Kč za kus.

Je to cena, za kterou nám je nabízí výrobce – jejich zakoupení tedy nebude příspěvkem do probíhající sbírky.

Pokud máte o zakoupení upomínkového zvonku zájem, objednejte si jej u pana faráře P. Petra Šimary (tel.: 731 626 528, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.).

Vzhledem k tomu, že pořízení modelu a formy pro odlití zvonků je poměrně nákladné, bude jejich výroba zadána jen v případě dostatečného počtu zájemců.

                                                                                                Přípravná skupina projektu Naše zvony

ilustrační foto